معرفی کتاب راز داوینچی

اثر دن براون از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: حسین شهرابی-داستان ماجرایی

اگر بميرم، حقيقت از دست مي‌رود... بايد اين راز را به کسي بسپارم.
رابرت لنگدان، استاد نمادشناسي و تاريخ، براي سخنراني به پاريس رفته که پليس براي مشاوره درباره‌ي قتلي مرموز به سراغش مي‌آيد: رييسِ موزه‌ي لوور در موزه به قتل رسيده و جسدش در وضعيت عجيب و ترسناکي قرار گرفته است. در کنار جسد، معماهايي گيج‌کننده نوشته شده که پليس تصور مي‌کند پرده از راز قتل او برمي‌دارد و لنگدان بايد در رمزگشايي از آن‌ها به پليس کمک کند.
در اين بين، رمزشناسِ فرانسوي، سوفي نُوو، به لنگدان ملحق مي‌شود و همراه با هم مي‌فهمند که تمام اين رازها به نحوي با نقاشي‌ها و يادداشت‌هاي لئوناردو داوينچي مرتبط است. اما درعين‌حال پاي رازي تاريخي در ميان است، رازي که گويا مي‌تواند جهان را زير و زبر کند و باعث شود تا تاريخ را از نو بنويسند.
متاسفانه، فرقه‌ي مذهبي تندرويي هم همزمان به دنبال دستيابي به اين اسرار است که از کشتن اَبا ندارد. اگر لنگدان و نوو نتوانند معماها را حل کنند، حقيقت بزرگ تاريخي يا تا ابد از دست مي‌رود يا به دست کساني مي‌افتد که مي‌خواهند نابودش کنند..


خرید کتاب راز داوینچی
جستجوی کتاب راز داوینچی در گودریدز

معرفی کتاب راز داوینچی از نگاه کاربران
هر تابستان من تمایل به لذت بردن از عمل خواندن و هیجان انگیز ماجراجویی. این ژانر به نظر می رسد مناسب برای هوای گرم در خارج از کشور به عنوان تمام اقدامات به یک crescendo گرم ایجاد شده است. هفته گذشته من در یک دفتر خاطراتی به نام پروژه Pepys در یکی از گروه هایی که بخشی از آن هستم، خواندن برای باشگاه کتاب سرگرمی شرکت کردم. روزنامه نگار اطلاعات روزانه مربوط به ادبیات را به همتایان خود انتقال می دهد. این اتفاق افتاد که نویسنده دانگ براون جشن تولد هفته گذشته، و به عنوان من تا به حال هرگز خواندن خود را بهترین فروش DaVinci کد، دفتر خاطرات به من یادآوری کرد که تابستان به عنوان زمان خوبی بود به عنوان هر در این تریلر. پروفسور جهانی معروف هاروارد رابرت لنگدان در پاریس به سخنرانی در مورد آخرین یافته هایش در نماد مرموز اشاره دارد. همانطور که لنگدان سخنرانی خود را، در نزدیکی موزه لوور راهبان آلبینو به سفارش از معلم او به وحشیانه قاتل ژاک سونیر. این دو حادثه صرفا تصادفی نیستند، زیرا ساونیر پیشتر با برنامه لنگدان برنامه ریزی کرده بود. همانطور که او در حال مرگ است، سونییر کدهای خطی را برای هر دو لنگدان و نوه او نوشت. این امر برای جفت کردن این اسرار قبل از اینکه کلیسا اسرار هایی را که ساونیر تمام عمر خود را برای محافظت از خود کار کرده بود، کشف کند. هنگامی که لنگدان و نوا با یکدیگر ملاقات می کنند، با هم می کشند که سونیر، استاد بزرگی سحر سیهون بوده است، یک جامعه ی باستانی که به تاریخ واقعی مسیحیت اعتقاد داشت. سونیر دوازده گانه را برای پیدا کردن محل استقرار قدیس مقدس ترک کرد، یعنی قبل از اینکه اپوس دای کاتولیک متعصب، آنها را به آن سوق می دهد و اطلاعات را از بین می برد. با این حال، از طریق یک شبکه پیچیده نظارت و رشوه، پاریس از پلیس رئیس بیسو فاشه معتقد است که لنگدان و نوا به جرم قتل ساونیرها متهم شده اند. در نتیجه، مسابقه ای از طریق پاریس و لندن انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که قبر و اسرار آن به دست اشتباه نمی افتند. جزئیات قورباغه قرن ها از نمادهای مذهبی و اطلاعات به عنوان او لنگدان و Neveu تلاش برای حفظ اسرار Priorys امن است. در طول راه آنها تعدادی از کاراکترها را می بینند، هرگز نمی دانند که یکی دوست، دشمن یا عامل دوگانه باشد. در نتیجه، اقدام سریع، جذاب و حتی تمرین مغزی به نظر من در کنار این جفت به نظر می رسد برای باز کردن کدهای که Sauniere به سمت چپ آنها را ترک کرد. براون در یک ساختار فصل های کوتاه و تغییر دیدگاه ها، یک داستان را ایجاد کرد که در ادامه آن هیجان بیشتری به وجود آورد. این برای تفریحی سرگرم کننده است که به سرعت به پایان رسید. اگر چه رازهایی که در Code DaVinci مشخص شده است، در واقع، داستان، و یا جایی در میان است، هنوز دانسته شده است، دن براون یک مفهوم سرگرم کننده است که برای هیجان تابستان خواندن ایجاد می کند. این رمان به عنوان یکی از بهترین فروشندگان بین المللی تبدیل شد و بعدها به فیلم تام هنکس با نام تام هنکس تبدیل شد. هر چند که فیلم ها معمولا به عنوان همتایان جدیدشان خوب نیستند، هیجان انگیز برونز باید به خوبی بر روی صفحه نمایش به خوبی انجام شود. پروژه Pepys من را به یک ماجراجویی در تابستان دعوت می کند که من 3.75 ستاره را می بینم. من به دنبال قهرمانی بعدی دانبرئوس با رابرت لنگدان هستم.

مشاهده لینک اصلی
در بیشتر موارد، به نظر می رسد افرادی که این کتاب را دوست دارند، عاشقانه علاقه مند می شوند. من اتفاق می افتد که یکی از سابق. برای من بخشی از این کتاب را به عنوان محکومیت کلیسای کاتولیک به طور خاص نمی بینم، اما افراط گرایی مذهبی و مذهب در روند سیاسی به طور کلی دخالت می کنند. کنترل سیاسی ناعادلانه ای که به سازمان های افراطی دینی مثل CBN اعطا شده است، موضوعی است که ما مجبور خواهیم شد که به یک یا چند راه دیگر رسیدگی شود. به نظر من، روند سیاسی ما با آن مسموم شده است و خطر تئورکراسی کاملا واقعی است. علاوه بر این، محکومیت براون از کلیسا برای از بین بردن یا سرکوب کردن شخصیت های الهی زنانه موجه است و نیازمند نگاه دقیق تر است. زنان به اندازه کافی از نقش در دین، عمل مذهبی، اسطوره های قهرمانانه و اسطوره های خلق ندارند، و نه به اندازه کافی به عنوان چهره های الوهیت به تصویر کشیده می شوند. به طور خلاصه، نظامهای مذهبی و مؤسسات ما از نظر تعادل و تعصب برای سرکوب مسائل، داستانها و نقشهایی که زنان را قادر میسازد تا به همان اندازه برابر با مردان زندگی کنند، نادیده گرفته شود. در نهایت، براون داستان خود را به صورت ساده، به نظر من، به گسترش داستان خود را به عنوان مخاطبان گسترده ای که ممکن است. اگرچه این همان روایت نیست که می گوید «اومبرتو اکو»، پیامی که آن را انتقال می دهد، چیزی است که باید شنیده شود. کتاب های مبهم تر در مورد این موضوع به عنوان کد داوینچی قابل دسترسی نیستند و اگر کسی یک کتاب نابغه قابل دسترس در این زمینه را بنویسد، من او را ستایش می کنم. در ضمن، دن براون داستانی را می گوید که باید گفت. این یکی است که برای مدت طولانی آرام و در تاریکی نگه داشته شده است.

مشاهده لینک اصلی
من کتاب را دانلود کردم و آن را روی آی پادم گذاشتم و شروع به گوش دادن به آن در یک سفر طولانی کردم. من آن را جذاب و طرح پیچیده و تبدیل، پریدن از صحنه به صحنه، به عقب و جلو در زمان. واقعا خواننده را روی انگشتانش نگه داشت. من مطمئن هستم که اگر من آن را دوست داشتم، سبک نوشتن بسیار خام بود، اما من را به فکر من بود. حدود یک ساعت به گوش دادن متوجه شدم که آی پاد در حالت شفاف بود و در واقع تمام فصل ها در حال شل شدن بودند. من شروع کردم و شروع کردم. هنگامی که به صورت خطی بازی می کردم آن را یکی از چیزهای بی معنی شدم.

مشاهده لینک اصلی
آن را به عنوان یک مزیت ناعادلانه با استفاده از جعبه cryptex برای حل این در نظر گرفته.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب راز داوینچی


#ادبیات اقتباسی - #داستان ماجرایی - #داستان معمایی - #ادبیات آمریکا - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان تریلر - #داستان جنایی - #دهه 2000 میلادی - #پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز - #کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند -
#انتشارات کتابسرای تندیس - #دن براون - #حسین شهرابی
کتاب های مرتبط با - کتاب راز داوینچی


 کتاب خانه درختی 65 طبقه
 کتاب هاکلبری فین
 کتاب یک روز از زندگی ایوان دنیسویج
 کتاب میراث
 کتاب خرسی به نام پدینگتن
 کتاب نشانه چهار